Sv. Tomaž izprosi nam trdno vero

Nova oltarna miza in ambon posvečena ob 250 letnici cerkve

Na tej strani Vam predstavljamo svojo podružnico Sv. Tomaža Novaki.
Po odloku o razširjeni župniji Cerkno je podružnica sv. Tomaža Novaki pridružena župniji Cerkno.
župnijski urad: Sedejev trg 1 5282 Cerkno, ki jo upravljata duhovnika:

g. župnik Matej Kobal
Doma je iz Idrije.
V Cerknem deluje od leta 2016.
GSM: 041 655 961
e-mail: matej.kobal@rkc.si
g. vikar Bogdan Špacapan
Doma iz Dornberka.
V Cerknem deluje od leta 2018.
GSM: 041 840 496
e-mail: bogdan.spacapan@rkc.si

Janko Razpet
Mežnar in zvonar
tel.: 053745204
GSM: 070621234
e-mail: janko.razpet@gmail.com

Redna sv. maša vsako nedeljo ob 8.30h
Sv. maše med tednom ob ponedeljkih poleti ob 19h, pozimi ob 17h, preverite v oznanilih župnije Cerkno

Po sklepu koperskega škofa msg. Jurija Bizjak se z 1. januarjem 2018 župnija Novaki spremeni v podružnico župnije Cerkno.
Glede pastorale in bogoslužja ne bo sprememb. Spremembe bodo le v administraciji, kjer bo ta skupna za vse podružnice (dosedanje župnije).
Veliko stvari se že izvaja: skupno srečanje pastoralnih in gospodarskih svetov, Ciciljanja, srečanje pevskih zborov, skupna romanja itd...

Odlok o razširitvi Župnije Cerkno s pridružitvijo Podružnice Svetega Lenarta na Bukovem, Podružnice Svete Uršule v Jagrščah, Podružnice Svetega Tomaža v Novakih, Podružnice Svete Katarine Aleksandrijske v Otaležu, Podružnice Svetega Urha na Ravnah in Podružnice Svetega Jurija v Šebreljah

Nekaj člankov v zvezi z spremembami v koprski škofiji preberite tu:
Spremembe v Koprski škofiji
Preureditev župnij v Škofiji Koper,
Ne, ker manjka župnikov, ampak ker je premalo župljanov

Utrip podružnice

Tedenski napovednik

Cerkljanska oznanila župnije Cerkno in podružnic

Ahiv oznanil od augusta 2010 dalje

Oznanila v arhivu so v PDF obliki. Če jih iternetni razikovalec ne prikaže, morate namestiti Acrobat Reader.

Bogoslužno branje in cerkveno leto
Ostale dejavnosti si oglejte na spletni strani župnije Cerkno:

oznanjevanje + napovednik + dogodki

PRITRKOVALSKA OKROGLA MIZA

Spoštovani pritrkovalci in pritrkovalke!

Letos bo pritrkovalska okrogla miza potekala v nedeljo, 07.04.2024, v prostorih Zavoda sv. Stanislava (Štula 23, Ljubljana-Šentvid).

Pričnemo ob 15.00 s pobožnostjo v zavodski cerkvi in nato nadaljujemo s srečanjem, ki bo potekalo do 18.00. Med drugim bomo prisluhnili predavanju, ki ga bo vodil dr. Matjaž Ambrožič.

Po uradnem zaključku sledi še družabni del.

Vljudno vabljeni!